АЦХ-Волей съперник на Марек Юнион-Ивкони в Шампионска Лига пристига в България в сряда Отборът на АЦХ-Волей пристига в България в сряда по обяд, двубоя е в четвъртък 12 декември от 17:00 часа в "Арена Самоков". Словенците ще пътуват с автобус, като тръгват от Любляна във вторник вечерта. В групата освен състезателите и треньорския щаб са включени представители на ръководството на клуба и журналисти. АЦХ-Волей загуби гостуването си миналата седмица на френския Тур с 2:3 гейма и заема третото място в група А на Шампионска лига с актив от 4 точки. Амбицията на словенците е да запишат успех в България, който може да ги класира за следващия по сила турнир на ЦЕВ. В тази връзка отборът отложи мачове в Средно-европейската волейболна лига MEVZA, където е лидер с 19 точки и съсредоточи вниманието си върху Шампионска лига. Тимът ръководен от ст. треньора Лука Слабе победи в първия мач Марек с 3:0 гейма, като тогава разчиташе най-вече на звездата си Ангелко Чук, реализирал 18 точки. Роденият в Босна и Херцеговина диагонал и в последния мач срещу Тур записа 25 точки. Другите два тима в групата регистрираха победи в местните първенства. Копра Елиор Пиаченца се наложи с лекота с 3:0 гейма над новака Молфета. а Тур победи като гост Араго де Сете също с 3:0 гейма. Двата отбора излизат в директен сблъсък за първото място в група А този четвъртък, като домакин е Копра Елиор.